Dyżury ratownicze pełnione są codziennie w godzinach 10:00–18:00, od 1 lipca do 31 sierpnia. Dbamy o bezpieczeństwo i komfort wszystkich odwiedzających.
Ostatnia aktualizacja: 01/07/2025
Flaga BiałaKąpiel
Temperatura21.94°C
Woda20°C
Wiatr2.48 m/s
Dane z wpisu ratownikaDane na żywo
Na żywo
Powietrze
27.58°C
Z wpisu ratownika
Woda
20°C
Na żywo
Odczuwalna
26.8°C
Na żywo
Wilgotność
30%
Na żywo
Wiatr
0.48 m/sN
Na żywo
Ciśnienie
1018 hPa
Na żywo
Widoczność
~10000 m
Opis pogody
Bezchmurnie
Ratownicy na służbie
ND
Natalia Dzudzewicz
HG
Hubert Gołaś
Prace wykonane na kąpielisku
rozstawienie kąpieliska oraz sprzętu ratowniczego
Regulamin kąpieliska
Regulamin kąpieliska
Uznaje się, że każda osoba, która weszła na teren kąpieliska, zapoznała się z postanowieniami niniejszego regulaminu i zobowiązała się do bezwzględnego jego przestrzegania.
Organizatorem kąpieliska jest Urząd Miejski Trzcianki.
Kąpielisko czynne jest codziennie od 1 lipca do 31 sierpnia, w godz. 10:00 - 18:00.
Kąpielisko obejmuje wydzieloną część powierzchni wody i przyległej plaży.
Ratownikami są osoby noszące ubiór w kolorze czerwonym lub żółtym z napisem „RATOWNIK”.
Ustala się następujące strefy wykorzystywane do kąpieli: a) brodzik oznaczony bojami koloru białego, b) strefa dla nieumiejących pływać oznaczona bojami koloru czerwonego, c) strefa dla umiejących pływać oznaczona bojami koloru żółtego.
Ustala się następujące oznaczenia kolorów flag: a) flaga biała – kąpiel dozwolona, b) flaga czerwona – zakaz kąpieli, c) brak flag – oznacza brak dyżuru ratowniczego.
Ustala się następujące dźwiękowe sygnały alarmowe: a) sygnał ostrzegawczy – seria krótkich gwizdków, b) sygnał natychmiastowego wyjścia z wody – seria trzech długich gwizdków, c) sygnalizacja ostrzegawczo-informacyjna – tuba głosowa.
Wszystkie osoby znajdujące się na terenie kąpieliska zobowiązane są do stosowania się do poleceń ratowników i pozostałych służb ratowniczych.
Leżakowanie dozwolone jest na plaży.
Dzieci w wieku do lat 13 mogą przebywać na terenie kąpieliska i korzystać z kąpieli wyłącznie pod opieką osoby dorosłej.
Zabrania się wstępu osobom, których stan wskazuje na spożycie alkoholu lub innych środków odurzających oraz sprzedaży, podawania, wnoszenia i spożywania ich na terenie kąpieliska.
Osoby kąpiące się obowiązane są do noszenia stroju kąpielowego.
Osobom przebywającym na terenie kąpieliska nie wolno: a) przekraczać strefy bezpieczeństwa: – oznaczonej bojami czerwonymi – dla nieumiejących pływać, – oznaczonej bojami żółtymi – dla umiejących pływać, b) używać dmuchanego i piankowego sprzętu pływającego w obrębie strefy dla umiejących pływać, c) wchodzić do wody wbrew zakazowi ratownika oraz w czasie, w którym wywieszona jest czerwona flaga, d) zakłócać wypoczynku i kąpieli innych osób, a szczególności: – popychać i wrzucać innych do wody, – leżakować, biegać, jeździć rowerem, hulajnogą, na rolkach po pomostach, e) wprowadzać zwierząt gospodarskich i domowych na teren kąpieliska, f) łowić ryb, g) pływać łódkami, kajakami oraz jednostkami pływającymi napędzanymi silnikiem, h) zaśmiecać i brudzić teren kąpieliska, i) niszczyć oraz uszkadzać urządzenia i sprzęt kąpieliska, j) skakać do wody, k) zakłócać porządku i wszczynać fałszywego alarmu, l) zanieczyszczać wody, m) osoby kąpiące się nie mogą używać do mycia ciała mydła, szamponów i innych środków higieny osobistej.
W razie zaistnienia jakiegokolwiek niebezpieczeństwa ratownik może nakazać kąpiącym się natychmiastowe wyjście z wody.
Korzystanie z kąpieli może odbywać się indywidualnie i grupowo.
Grupy zorganizowane zobowiązane są zgłosić swoją obecność na terenie kąpieliska ratownikowi pełniącemu służbę.
Zaleca się, aby grupa pływająca liczyła nie więcej niż 15 uczestników na jedną osobę prowadzącą zajęcia.
Opiekunowie i prowadzący zajęcia zobowiązani są do stałego przebywania ze swoimi podopiecznymi i zapewnienia porządku oraz bezpieczeństwa grupie podczas pobytu na terenie kąpieliska.
Przed rozpoczęciem zajęć grupowych i po ich zakończeniu każdy prowadzący ma obowiązek przeprowadzenia zbiórki oraz zgłoszenia przybycia i wyjścia grupy ratownikowi.
Zaleca się, aby grupy zorganizowane korzystające z kąpieliska przebywały w obecności własnego ratownika.
Uczestnicy grup muszą być oznaczeni w sposób jednolity (np. czepki lub chusty).
Prowadzący zajęcia mogą używać gwizdków w sposób ograniczony i niezakłócający pracy ratowników.
Osoby niepełnosprawne wymagające bezpośredniej opieki zobowiązane są do przebywania na kąpielisku wyłącznie z opiekunem.
Za bezpieczeństwo osób kąpiących się odpowiedzialni są: a) ratownicy wodni, b) opiekunowie grup zorganizowanych.
Zarządzający kąpieliskiem nie odpowiada za: a) przedmioty wartościowe pozostawione na terenie plaży i pomostów, b) zniszczenie mienia korzystających wynikłe z przyczyn niezależnych od zarządzającego, c) wypadki i zdarzenia wynikłe z nieprzestrzegania przepisów niniejszego regulaminu.
Osoby niszczące wyposażenie kąpieliska ponoszą pełną odpowiedzialność materialną za wyrządzone szkody.
Osoby naruszające porządek publiczny lub przepisy regulaminu będą wzywane do opuszczenia terenu kąpieliska, a w razie potrzeby – ratownik może wezwać Policję lub Straż Miejską.
Zarządzający zastrzega sobie prawo czasowego wyłączenia kąpieliska z użytkowania.
Nadzór nad przestrzeganiem niniejszego regulaminu pełnią ratownicy oraz obsługa obiektu.
Skargi i wnioski należy zgłaszać do właściciela obiektu: Gmina Trzcianka ul. Sikorskiego 7, 64-980 Trzcianka Tel. 67 352 73 11 e-mail: ratusz@trzcianka.pl